NACIONALINIS DIKTANTAS

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas, kasmet kviečiantis lietuvių kalbos mylėtojus drauge rašyti diktantą. 2020-aisiais Nacionalinis diktantas organizuojamas jau 13-ą kartą!

„Visus lietuvių kalbos mylėtojus kviečiame pratęsti tradiciją rašyti diktantą. Pakvieskite draugus, kolegas, šeimos narius į kalbos šventę. Lietuvių kalba unikali, tebūnie ji neišsenkantis mūsų stiprybės ir pasididžiavimo šaltinis“, -sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Nacionalinį diktantą kartu su ‚‚VšĮ Pilietinės minties institutu‘‘ jau trečius metus iš eilės organizuoja ir Vilniaus prekybos paramos fondas „DABAR“. Palaikant šią gražią iniciatyvą, kartu su lietuvių kalbą mylinčiais ir ją puoselėjančiais piliečiais, Vilniaus prekybos komanda drauge palinksta rašyti diktanto!

„Tik mūsų unikali kalba lietuvius skiria nuo kitų tautų. Tai kalba buvo tas uždraustas vaisius okupacijos laikotarpiu, kuris aiškiausiai apipavidalina tautinį identitetą. Rašykime ir puoselėkime kalbą, o svarbiausia – mėgaukimės savo unikalumu“, – ragino Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar“ direktorius Lukas Radžiūnas.