Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar” skelbto švietimo iniciatyvų konkurso nugalėtojai jau aiškūs – vertinimo komisija išrinko tris projektus, kuriems įgyvendinti bus skiriama parama.

Konkurso laimėtojai:

  • Organizacijos „Vaikų linija” projektas „Mokymosi tėvams svetainės apie reagavimą į patyčias modulių sukūrimas”. Šio projekto tikslas – mažinti patyčių, diskriminacijos ir kitokio žeminančio elgesio apraiškas, sukurti interaktyvų įrankį tėvams, skirtą atpažinti patyčias tarp vaikų ir tinkamai į jas reaguoti.
  • „Vilniaus socialinio klubo” futbolo programa, skirta sukurti tvarias sąlygas socialinę atskirtį patiriančių vaikų ir jaunuolių neformaliam ugdymui ir dalyvavimui švietimo procese. Šios veiklos tikslas – siekti sisteminių ir giluminių pokyčių vaikų ir jaunuolių gyvenime.
  • Lietuvos laisvosios rinkos instituto integruoto ugdymo programa „Pilietis per 31 valandą”. Projekto tikslas – padidinti 9-12 klasių moksleivių socialinio sąmoningumo ir kritinio mąstymo ugdymo kokybę suteikiant novatorišką integruoto ekonomikos, etikos ir pilietiškumo mokymo turinį, priemones ir kompetencijas.

„Dėkojame visoms organizacijoms, teikusioms paraiškas. Džiugu, kad Lietuvos nevyriausybinis sektorius aktyviai ieško būdų ir priemonių, kaip gerinti švietimo situaciją. Tikime, kad šį konkursą nugalėję projektai gali reikšmingai prisidėti sprendžiant plataus spektro problemas: ugdant socialinę atskirtį patiriančius vaikus, kovojant su Lietuvoje ypač aktualia patyčių problema, taip pat stiprinant formaliojo švietimo turinį”, – teigia Vilniaus prekybos paramos fondo direktorius Rytis Jezepčikas.

Prie konkurso organizavimo ir projektų vertinimo prisidėjo viešoji įstaiga „Geros valios projektai”, administruojanti vienintelį Lietuvoje aukojimo portalą www.aukok.lt.

Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar” nuolatos remia švietimo iniciatyvas, neįgaliųjų organizacijas, yra nuolatinis ilgalaikių iniciatyvų, tokių kaip „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai”, „Nacionalinis diktantas” rėmėjas ir organizatorius.