Rašyti Nacionalinį diktantą jau antrą kartą kviečia ir kartu konkursą su Pilietinės minties institutu organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“. „Vilniaus prekybos“ grupės įmonių darbuotojai ir patys tradiciškai sėda rašyti diktanto.

„Pakvietėme visus grupės įmonių darbuotojus dalyvauti jau 12-ą kartą vykstančiame Nacionalinio diktanto rašymo konkurse. Šio diktanto rašymas, tai proga prisiminti gimtąją kalbą, ir per 45 minutes išbandyti savo jėgas bei žinias. Branginkime ir saugokime savo istoriją, savo unikalumą. Tegul ši diena būna ypatinga – pakvieskime rašyti draugus, pažįstamus ir kolegas“- paragino Rytis Jezepčikas, Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar“ direktorius.

Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija, nuolatine projekto partnere.
Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 11 dieną svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).
Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių.

DĖMESIO! Užsienio lietuvių bendruomenėms bus suteikta galimybė diktantą rašyti ne tiesioginės transliacijos metu, o joms patogiu laiku kovo 9-10 d. Visiems norintiems turėsime galimybę atsiųsti transliacijos įrašą. Diktantus organizatoriams bus galimybė išsiųsti per LR ambasadas. Visi rašiusieji dalyvaus konkurse įprastomis sąlygomis.

Praktiniai patarimai, rašysiantiems diktantą

I etapas, kovo 8 d. 11 val.

Diktantą Lietuvoje galite rašyti:

  • Kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje.
  • Miesto bibliotekoje.
  • Savivaldybėje.

Rašyti diktantą gali visi – tam reikalingas tik radijo arba interneto ryšys, popieriaus lapas ir rašiklis.

Įmonės ir organizacijos kviečiamos iš anksto pranešti apie savo dalyvavimą ir preliminarų dalyvių skaičių e. paštu diktantas@diktantas.lt. Jeigu rašyti diktantą nusprendėte spontaniškai ir nesiregistravote, dalyvauti vis tiek galite – svarbiausia atsiųskite mums savo diktantą!

Užsiregistravusiems atsiųsime diktanto lapo maketą – išsispausdinkite jį. Rašyti suliniuotame lape kur kas patogiau.

Diktanto dieną (2019-03-08) įmonės darbuotojai renkasi savo patalpose ir rašo diktantą. Transliacija per LRT radijo pirmąją programą bei internetu – 11 val. Įmonių ir organizacijų atstovai taip pat gali rašyti savivaldybėje, mokykloje arba bibliotekose. Transliacijos trukmė apie 45 min.

Pasibaigus transliacijai koordinatorius surenka darbus ir išsiunčia organizatoriams (viename voke).

Kadangi apie rezultatus asmeniškai informuosime tik geriausiai parašiusius ir patekusius į konkurso finalą, rekomenduojame pasidaryti savo diktanto kopiją (pvz., nuotrauką mobiliuoju telefonu). Galėsite pasitikrinti patys, kaip jums sekėsi, kai kovo 11 d. paskelbsime originalų tekstą www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Kiekvienas diktantą rašęs asmuo lapo viršuje būtinai turi nurodyti vardą, pavardę, kontaktinį telefoną, e. paštą ir įmonę, kuriai atstovauja.

Koordinatorius surenka darbus ir išsiunčia organizatoriams (viename voke) iki 2018 m. kovo 12 d. (imtinai) adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

Jasinskio g. 16

03500 Vilnius

II etapas – diktanto finalas, balandžio 13 d. 11 val.

Į diktanto finalą kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys (iki 4 klaidų).

Finalo dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijoje.

Daugiau informacijos:

diktantas@diktantas.lt